Imprezy towarzyszące

Niedziela – 10.09.2023 r. – Spotkanie powitalne

Podczas powitalnego spotkania zapraszamy na muzyczną ucztę swingujących brzmień paryskiego jazzu lat trzydziestych w wykonaniu „Hot Plasma Orchestra”. Zespół tworzą entuzjaści stylu gypsy-swing, którzy na co dzień wykorzystują plazmę w aparaturze naukowej.

W skład zespołu wchodzą:

Edward Reszke             skrzypce

Jarosław Grodowski         gitara

Mariusz Pomian                 gitara

Karol Szczubełek               gitara

Patryk Walczak            akordeon


Poniedziałek – 11.09.2023 r. – Spektakl teatru Łątek „Matecznik”

Główną inspiracją do powstania widowiska był wydany w 1984 roku album znakomitego fotografika, mieszkańca Supraśla Wiktora Wołkowa pt.: „Wołkow”. Zamieszczone w albumie zdjęcia i teksty zainspirowały twórców teatralnych do przeniesienia go na scenę. Podczas spektaklu, w niespiesznym tempie przenikają się obrazy, słowa i muzyka. Za ich pomocą gawędzimy między innymi o losie ludzkim, który jest nieodgadniony; o przyjaźni, która sięga poza grób; o tym skąd wziął się smutek na świecie. Spektakl „Matecznik” stanowi kontynuację artystycznych poszukiwań Teatru realizowanych w widowisku „Pieśń rzeki”(2020), gdzie po raz pierwszy spektrum technik teatru cieni i światła wzbogaciliśmy tam o animację oraz przetworzenia gotowych zdjęć fotograficznych.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
Scenografia: Ewa Zemło
Muzyka: Ania Broda
Animacje: Agnieszka Waszczeniuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wtorek – 12.09.2023 r. – Wycieczka do Tykocina

Tykocin to miasteczko na Podlasiu, położone w odległości 30 km od Białegostoku, które zasłynęło ze swojej żydowskiej historii oraz upodobania królów. Jest to miasto usytuowane na lewym brzegu Narwi, między trzema wielkimi kompleksami przyrodniczymi – Narwiańskim Parkiem Narodowym, Biebrzańskim Parkiem Narodowym oraz  Puszczą Knyszyńską. Do dziś jednymi z głównych atrakcji Tykocina jest żydowska synagoga, dawny zamek króla Zygmunta II Augusta, zespół Klasztorny Bernardynów oraz kościół św. Trójcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolacja „Przy szabasowych świecach” – Villa Regent

Obiekt noclegowo-restauracyjny Villa Regent mieści się w XIX-wiecznej odrestaurowanej kamienicy w samym centrum Tykocina. Bezpośrednie sąsiedztwo barokowej Synagogi wybudowanej w 1642 r. oraz zabytkowych kamienic i brukowanych uliczek Tykocina pozwala gościom Villi Regent poczuć klimat dawnych czasów i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Podczas kolacji będzie możliwe skosztowanie wielu dań z kuchni żydowskiej oraz izraelskiej serwowanych na zimno i na ciepło.