Miejsce konferencji


11 – 13 września 2023 r. – Wydział Matematyki, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, ul. K. Ciołkowskiego 1M, 15-245 Białystok

Obrady Sala audytoryjna nr 1056 Wydziału Matematyki, budynek 1M
Sesja plakatowa Korytarz na I piętrze Wydziału Matematyki, budynek 1M
Wystawa firm Hol Wydziału Matematyki, budynek 1M
Przerwy kawowe Hol Wydziału Matematyki, budynek 1M

 

 

Konwersatorium Spektrometrii Atomowej odbędzie się na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku.
Obrady będą miały miejsce w nowoczesnym kampusie akademickim,
w którym swoje siedziby mają Wydziały Chemii i Biologii, Fizyki oraz Wydział Matematyki i Informatyki. Znajduje się tu także Uniwersyteckie Centrum Kultury z salą koncertową i kawiarnią, Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. A. Myrchy. Wydział Chemii dysponuje nowoczesnymi salami wykładowymi, seminaryjnymi oraz laboratoriami wyposażonymi w najnowocześniejszą aparaturę badawczą.

Kampus UwB został zaprojektowany przez prof. Marka Budzyńskiego, autora projektów m.in. Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Nowoczesny wygląd pozostający w harmonii z naturą uzyskano dzięki użyciu stali, szarego betonu architektonicznego, szkła i zielonej roślinności, która pokrywa ściany i dachy kampusu. Wokół wszystkich budynków wije się strumyk, natomiast wewnętrzne dziedzińce zdobią płytkie jeziorka.
Centralnym miejscem kampusu jest Plac Syntezy Nauk z wielką, artystycznie popękaną i podświetlaną szklaną kulą, symbolizująca Wielki Wybuch.
Autorem instalacji jest Tomasz Urbanowicz.

Informacje o dojazdach autobusami

Z dworca PKP w Białymstoku na Kampus Uniwersytetu

Na przystanku Kolejowa/Dworzec PKP należy wsiąść do autobusu linii:

  • nr 10 (kierunek Koplany/Kolonia) albo
  • nr 11 (Zambrowska/Baczyńskiego)

a następnie wysiąść na 13. przystanku (Wiosenna/Kawaleryjska) i przejść ok. 500m do Kampusu.

Z Domu Studenta nr 1 na Kampus Uniwersytetu

Na przystanku Pogodna/Żeromskiego należy wsiąść do autobusu linii nr 11 (kierunek Ciołkowskiego/Stadiom Miejski), a następnie wysiąść na 6. przystanku (Wiosenna/Słoneczna) i przejść ok. 400m do Kampusu.

Z Centrum Kultury Prawosławnej na Kampus Uniwersytetu

Na przystanku Plac NZS należy wsiąść do autobusu linii nr 26 (kierunek Kleosin/Kraszewskiego, a następnie wysiąść na 8. przystanku (Wiosenna/ Kawaleryjska) i przejść ok. 800m do Kampusu.

Na przystanku Legionowa/Piękna do autobusu linii nr 16 (kierunek Transportowa/Pętla) i wysiąść na 7. przystanku (Wiosenna/ Kawaleryjska), przejść ok. 800m do Kampusu.

Na przystanku Legionowa/Piękna do autobusu linii nr 3 (kierunek Kleosin/Pętla) i wysiąść na 8. przystanku (Kawaleryjska/Pułaskiego), przejść ok. 800m do Kampusu.

Z Hotelu 3 Trio na Kampus Uniwersytetu

Na przystanku Składowa/Hurtowa należy wsiąść do autobusu linii nr 11 (kierunek Ciołkowskiego/Stadion Miejski), a następnie wysiąść na 7. przystanku (Wiosenna/Słoneczna) i przejść ok. 400m do Kampusu.

Z Hotelu pod Herbem

Na przystanku Wiejska/Zachodnia należy wsiąść do autobusu linii nr 11 (kierunek Ciołkowskiego/Stadion Miejski), a następnie wysiąść na 3. przystanku (Wiosenna/Słoneczna) i przejść ok. 400m do Kampusu.

Na przystanku Wiejska/Zachodnia do autobusu linii nr 3 (kierunek Kleosin/Pętla) i wysiąść na 3. przystanku (Kawaleryjska/Pułaskiego), przejść ok. 800m do Kampusu.