Miejsce konferencji


24 – 25 września 2018 r. – Instytut Chemii Wydziału Biologiczno-Chemicznego, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, ul. K. Ciołkowskiego 1K, 15-245 Białystok
26 września 2018 r. – Sala konferencyjna Hotelu ibis Style, Aleja Piłsudskiego 25, 15-444 Białystok

 
Konwersatorium Spektrometrii Atomowej odbędzie się w Instytucie Chemii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku, który w roku 2018 obchodzi Jubileusz 50-lecia Chemii Uniwersyteckiej w Białymstoku.
Obrady będą miały miejsce w nowoczesnym kampusie akademickim, w którym swoje siedziby mają Instytuty Chemii i Biologii, Wydział Fizyki oraz Wydział Matematyki i Informatyki. Znajduje się tu także Uniwersyteckie Centrum Kultury z salą koncertową i kawiarnią, Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. A. Myrchy. Instytut Chemii dysponuje nowoczesnymi salami wykładowymi, seminaryjnymi oraz laboratoriami wyposażonymi w najnowocześniejszą aparaturę badawczą.
Kampus UwB został zaprojektowany przez prof. Marka Budzyńskiego, autora projektów m.in. Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Nowoczesny wygląd pozostający w harmonii z naturą uzyskano dzięki użyciu stali, szarego betonu architektonicznego, szkła i zielonej roślinności, która pokrywa ściany i dachy kampusu. Wokół wszystkich budynków wije się strumyk, natomiast wewnętrzne dziedzińce zdobią płytkie jeziorka.
Centralnym miejscem kampusu jest Plac Syntezy Nauk z wielką, artystycznie popękaną i podświetlaną szklaną kulą, symbolizująca Wielki Wybuch.
Autorem instalacji jest Tomasz Urbanowicz.