Miejsce konferencji


6 – 7 września 2021 r. – Wydział Chemii, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, ul. K. Ciołkowskiego 1K, 15-245 Białystok

Konwersatorium Spektrometrii Atomowej odbędzie się na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.
Obrady będą miały miejsce w nowoczesnym kampusie akademickim,
w którym swoje siedziby mają Wydziały Chemii i Biologii, Fizyki oraz Wydział Matematyki i Informatyki. Znajduje się tu także Uniwersyteckie Centrum Kultury z salą koncertową i kawiarnią, Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. A. Myrchy. Wydział Chemii dysponuje nowoczesnymi salami wykładowymi, seminaryjnymi oraz laboratoriami wyposażonymi w najnowocześniejszą aparaturę badawczą.
Kampus UwB został zaprojektowany przez prof. Marka Budzyńskiego, autora projektów m.in. Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Nowoczesny wygląd pozostający w harmonii z naturą uzyskano dzięki użyciu stali, szarego betonu architektonicznego, szkła i zielonej roślinności, która pokrywa ściany i dachy kampusu. Wokół wszystkich budynków wije się strumyk, natomiast wewnętrzne dziedzińce zdobią płytkie jeziorka.
Centralnym miejscem kampusu jest Plac Syntezy Nauk z wielką, artystycznie popękaną i podświetlaną szklaną kulą, symbolizująca Wielki Wybuch.
Autorem instalacji jest Tomasz Urbanowicz.

Informacje o dojazdach autobusami

Z dworca PKP w Białymstoku na Kampus Uniwersytetu

Na przystanku Kolejowa/Dworzec PKP należy wsiąść do autobusu linii:

  • nr 10 (kierunek Koplany/Kolonia) albo
  • nr 11 (Zambrowska/Baczyńskiego

a następnie wysiąść na 13. przystanku (Wiosenna/Kawaleryjska) i przejść ok. 500m do Kampusu.